marți, 10 aprilie 2012
Trăim într-o lume nebună
Familia americanului de culoare omorât la Giurgiu de un român de culoare va da în judecată pe motive de.... ”rasism,anti-american (???) etc.” în valoare de....123 MILIOANE DE DOLARI!
Cât de cretini,nebuni și incapabili avem noi azi - politicienii, slugi la ”Înalta Poartă Aliată ” îi vor grăbi, să soluționeze ”problema” mai mult ca sigur vor interveni financiar și îi vor da câteva milioane de dolari să-i închidă gura ( că de...doar nu dau din buzunarul lor - o să dea de la bugetul ală cârpit și sărăcit, deci din buzunarul fiecărui român - al meu, al tău) avem un exemplu grăitor de mușamalizare - cazul lui Teo Peter, omorât de un american ce rapid a fost ”soluționat” și de către autoritățile din România dar și de cele din U.S.A. - ați mai auzit cumva de caz sau de o condamnare a americanului bețiv?- EU SIGUR NU!
Pe de altă parte, cum mama dracului imediat ce li se întâmplă ceva, imediat Negrii Americii urlă ( ca și Rom-ulanii- Țiganii autohtoni) Rasism.Dar în cazul fetelor bătute de cele două CIORI afro-americane, tot bascketbaliste, în Cluj, nimeni din România NU A LUAT O MĂSURĂ împotriva lor?
Și de ce eu în țara mea MEREU să fac pe placul Americanilor sau a țiganilor?
Dacă vrea CIOARA de peste baltă bani de ce nu cere agresorului sau familiei agresorului, adică rom-ulanilor-țiganilor din România ce i-au omorât puradelul? De ce să plătim NOI MAJORITARII pretențiile altora, fondate sau nefondate?
Sau nu îndrăznesc să ceară bani rom-ulanilor că sigur știu că nu o să primească, dar...Statului da, că știu că SIGUR slugile politicienești de azi se vor grăbi să le dea bani?
Apropo, dar cu RUȘINEA CUM RĂMÂNE?Rușinea că un cetățean Român ( că îmi place sau nu agresorul rom-ulan are cetățenie românească) a omorât un Nigger ( un rom-ulan american) și acum pentru acestă crimă suntem denigrați ( IAR?) în Presa Occidentală și, conform obiceiului de a face din țânțar - balenă albastră, suntem descriși în cele mai ”gri” forme - violenți, inculți, necivilizați etc. ( a se vedea cazul Mailat - rom-ulanul atât de mediatizat de către presa din Cizma Italiană - ce a dat apăr la moară presei anti-românești - DEMONIZÂND un întreg popor - al meu, român, pentru ce a făcut un venetic rom-ulan)
Și te întreb, până când VEI MAI PERMITE oricărui ”neterminat” să-și permită ORICE CU TINE?
Romanian Ryder
http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/mama-baschetbalistului-american-ucis-intr-un-club-din-giurgiu-cere-despagubiri-de-123-mil-dolari.html
duminică, 8 aprilie 2012
Teorie...
Haideți să ”explorăm” împreună următoarea teorie, a mea privind trecutul nostru, chiar aș zice al civilizației. așa cum o cunoaștem.
Deci...să începem cu începutul, nu?Eu cred că aici în Carpați se găsește nucleul, rădăcina din care s-a născut civilizația.
Iată succint argumentele mele, pe care o să argumentez dacă este cazul .
În timpurile străvechi, poate chiar înainte de ultima glaciațiune, în spațiul Carpato- Danubiano-Pontic, mulțumită condițiilor propice agriculturii și bogăției solului, a apărut o civilizație net superioară timpurilor sale, pe care de dragul vechilor scrieri și al lui Densușianu și Lovinescu - o să-i denumesc Hiperboreeni sau Arieni.
Cum agricultura stă la baza fiecărei societăți, indiferent de principii sau epocă, Anticii au pus bazele unei rețele de irigații, de cultivare etc.pentru a avea randament.
Ulterior surplusul de hrană a generat o ușurare a vieții cotidiene apărând primele forme organizate de stat și de comunități unde s-au dezvoltat centrele de, hai să le zicem, ”auxiliare” - olărit, meșteșugărești, artele etc. deoarece, conform principiilor enunțate de A. Maslov,, toate nevoile umane de ”bază” erau asigurate.
Astfel, în scurt timp, civilizația ”Anticilor” a cunoscut o dezvoltare nemaiîntâlnită până atunci, progresând constant în toate domeniile și încurajând apariția unor domenii noi: arta,scrisul, medicina, astronomia etc.
O dată cu dezvoltarea intelectuală, economică a apărut și ”necesitatea dezvoltării spațiale”- terestru, desigur vorbind, astfel apărând primele migrații și explorări ale spațiului geografic,și primele colonii ale ”anticilor” în diferite colțuri ale Pământului.
Coloniile au început, după modelul ”țării-mamă”, să se dezvolte individual dar totuși secundare față de Hiperboreea.
Poate progresul civilizației ”primordiale” a durat mii de ani, dar undeva ”ceva” s-a întâmplat, ce a cauzat declinul civilizației hiperboreene-ariene.
Poate coloniile au început să-și manifeste dorința de independență, poate un cataclism natural ( sau provocat?) s-a întâmplat, glaciațiune,schimbarea bruscă a polilor pământului etc.
Cert este că ”omenirea” a fost ”aruncată”- să-i zicem așa, în primul său ”Ev Mediu”-dar, civilizația nu a pierit
Poate mai departe, plecând pe teoria coloniilor satelit- de data asta independente, deja pot afirma că fiecare s-a dezvoltat pe același substrat comun, dar cu particularități fiecăreia.( elenă, romană, mayasă etc.)
Totuși după perioada de declin , anumite state au realizat că informația înseamnă putere,iar din dorința de superioritate și de dominație, au început o campanie de colectare a tehnologiilor, informaților și de denigrare a originilor lor, mergând până la extremis - de negare și de distrugere a oricărei dovezi ce contravenea intereselor lor.
Ca argument vă rog să vă amintiți ce a făcut ”marele imperiu roman” cu civilizația dacă - făcând o paralela cu cea cartagineză.
Poate și astăzi există ”grupuri de interes” ce dețin pârgii ale puterilor industriale, economice, politice financiare etc. ce nu-și doresc să se afle adevărul despre originile noastre, nici să renunțe la dominația informației. deoarece le dăunează grav interesele și scopurile.
Teoretic cât și practic, dacă dovezile ce urmează să le adun, ar rescrie nu numai istoria Daco-României, dar și a Terrei.
Discuții dacă doriți pe tema acestei teorii,le putem ține pe Facebook, pe grupul ”Lupii Albi” sau pe Yahoo Messenger, ID: romanianryder.
”Gândire plăcută”
Abonați-vă la:
Postări (Atom)