marți, 10 aprilie 2012


Trăim într-o lume nebună

Familia americanului de culoare omorât la Giurgiu de un român de culoare va da în judecată pe motive de.... ”rasism,anti-american (???) etc.” în valoare de....123 MILIOANE DE DOLARI!
Cât de cretini,nebuni și incapabili avem noi azi - politicienii, slugi la ”Înalta Poartă Aliată ” îi vor grăbi, să soluționeze ”problema” mai mult ca sigur vor interveni financiar și îi vor da câteva milioane de dolari să-i închidă gura ( că de...doar nu dau din buzunarul lor - o să dea de la bugetul ală cârpit și sărăcit, deci din buzunarul fiecărui român - al meu, al tău) avem un exemplu grăitor de mușamalizare - cazul lui Teo Peter, omorât de un american ce rapid a fost ”soluționat” și de către autoritățile din România dar și de cele din U.S.A. - ați mai auzit cumva de caz sau de o condamnare a americanului bețiv?- EU SIGUR NU!
Pe de altă parte, cum mama dracului imediat ce li se întâmplă ceva, imediat Negrii Americii urlă ( ca și Rom-ulanii- Țiganii autohtoni) Rasism.Dar în cazul fetelor bătute de cele două CIORI afro-americane, tot bascketbaliste, în Cluj, nimeni din România NU A LUAT O MĂSURĂ împotriva lor?
Și de ce eu în țara mea MEREU să fac pe placul Americanilor sau a țiganilor?
Dacă vrea CIOARA de peste baltă bani de ce nu cere agresorului sau familiei agresorului, adică rom-ulanilor-țiganilor din România ce i-au omorât puradelul? De ce să plătim NOI MAJORITARII pretențiile altora, fondate sau nefondate?
Sau nu îndrăznesc să ceară bani rom-ulanilor că sigur știu că nu o să primească, dar...Statului da, că știu că SIGUR slugile politicienești de azi se vor grăbi să le dea bani?
Apropo, dar cu RUȘINEA CUM RĂMÂNE?Rușinea că un cetățean Român ( că îmi place sau nu agresorul rom-ulan are cetățenie românească) a omorât un Nigger ( un rom-ulan american) și acum pentru acestă crimă suntem denigrați ( IAR?) în Presa Occidentală și, conform obiceiului de a face din țânțar - balenă albastră, suntem descriși în cele mai ”gri” forme - violenți, inculți, necivilizați etc. ( a se vedea cazul Mailat - rom-ulanul atât de mediatizat de către presa din Cizma Italiană - ce a dat apăr la moară presei anti-românești - DEMONIZÂND un întreg popor - al meu, român, pentru ce a făcut un venetic rom-ulan)
Și te întreb, până când VEI MAI PERMITE oricărui ”neterminat” să-și permită ORICE CU TINE?

Romanian Ryder

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/mama-baschetbalistului-american-ucis-intr-un-club-din-giurgiu-cere-despagubiri-de-123-mil-dolari.html

duminică, 8 aprilie 2012

Teorie...

Haideți să ”explorăm” împreună următoarea teorie, a mea privind trecutul nostru, chiar aș zice al civilizației. așa cum o cunoaștem.
Deci...să începem cu începutul, nu?Eu cred că aici în Carpați se găsește nucleul, rădăcina din care s-a născut civilizația.
Iată succint argumentele mele, pe care o să argumentez dacă este cazul .
În timpurile străvechi, poate chiar înainte de ultima glaciațiune, în spațiul Carpato- Danubiano-Pontic, mulțumită condițiilor propice agriculturii și bogăției solului, a apărut o civilizație net superioară timpurilor sale, pe care de dragul vechilor scrieri și al lui Densușianu și Lovinescu - o să-i denumesc Hiperboreeni sau Arieni.
Cum agricultura stă la baza fiecărei societăți, indiferent de principii sau epocă, Anticii au pus bazele unei rețele de irigații, de cultivare etc.pentru a avea randament.
Ulterior surplusul de hrană a generat o ușurare a vieții cotidiene apărând primele forme organizate de stat și de comunități unde s-au dezvoltat centrele de, hai să le zicem, ”auxiliare” - olărit, meșteșugărești, artele etc. deoarece, conform principiilor enunțate de A. Maslov,, toate nevoile umane de ”bază” erau asigurate.
Astfel, în scurt timp, civilizația ”Anticilor” a cunoscut o dezvoltare nemaiîntâlnită până atunci, progresând constant în toate domeniile și încurajând apariția unor domenii noi: arta,scrisul, medicina, astronomia etc.
O dată cu dezvoltarea intelectuală, economică a apărut și ”necesitatea dezvoltării spațiale”- terestru, desigur vorbind, astfel apărând primele migrații și explorări ale spațiului geografic,și primele colonii ale ”anticilor” în diferite colțuri ale Pământului.
Coloniile au început, după modelul ”țării-mamă”, să se dezvolte individual dar totuși secundare față de Hiperboreea.
Poate progresul civilizației ”primordiale” a durat mii de ani, dar undeva ”ceva” s-a întâmplat, ce a cauzat declinul civilizației hiperboreene-ariene.
Poate coloniile au început să-și manifeste dorința de independență, poate un cataclism natural ( sau provocat?) s-a întâmplat, glaciațiune,schimbarea bruscă a polilor pământului etc.
Cert este că ”omenirea” a fost ”aruncată”- să-i zicem așa, în primul său ”Ev Mediu”-dar, civilizația nu a pierit 
Poate mai departe, plecând pe teoria coloniilor satelit- de data asta independente, deja pot afirma că fiecare s-a dezvoltat pe același substrat comun, dar cu particularități fiecăreia.( elenă, romană, mayasă etc.)
Totuși după perioada de declin , anumite state au realizat că informația înseamnă putere,iar din dorința de superioritate și de dominație, au început o campanie de colectare a tehnologiilor, informaților și de denigrare a originilor lor, mergând până la extremis - de negare și de distrugere a oricărei dovezi ce contravenea intereselor lor.
Ca argument vă rog să vă amintiți ce a făcut ”marele imperiu roman” cu civilizația dacă - făcând o paralela cu cea cartagineză.
Poate și astăzi există ”grupuri de interes” ce dețin pârgii ale puterilor industriale, economice, politice financiare etc. ce nu-și doresc să se afle adevărul despre originile noastre, nici să renunțe la dominația informației. deoarece le dăunează grav interesele și scopurile.
Teoretic cât și practic, dacă dovezile ce urmează să le adun, ar rescrie nu numai istoria Daco-României, dar și a Terrei.
Discuții dacă doriți pe tema acestei teorii,le putem ține pe Facebook, pe grupul ”Lupii Albi” sau pe Yahoo Messenger, ID: romanianryder.
”Gândire plăcută”

vineri, 24 februarie 2012


Cum au rezolvat problema ROM-ulană autoritățiile din Germania și Austria.

După 1990 Occidentul european s-a confruntat cu o adevărată invazie de de ”estici”.
Mulți au căutat,încă mai caută, un viitor mai bun, o societate normală, un trai decent.
DAR....în același timp cu oamenii decenți, muncitori,civilizați ...”afară în STRĂINEZIA” au plecat și oportuniștii - cei ce doreau îmbogățirea prin orice mijloace.
”Esticii” s-au făcut rapid remarcați, patronii preferând să angajeze prin concurs , pe ai noștrii - oameni bine calificați, ce se mulțumeau cu ORICE salariu și fără a-și negocia la ”sânge” condițiile de angajare. Ori în aceste condiții era normal să apară unele dintre cele mai comune sentimente umane - URA,INVIDIA,DISPREȚUL,DEFĂIMAREA,bârfa etc. ale ”autohtonilor” la adresa ”esticilor” - pierdeau privilegii,salariul se reducea, ”fișa postului” se îmbogățea - noi ”esticii” acceptam cam...orice....
Dar alături de ”muncitori”sau de sportivi... au venit și cei menționați mai sus - OPORTUNIȘTII, proveniți din pătura socială de jos -majoritatea de etnie Rromă -țigănească.
Au adus cu ei și stilul de viață ce le este caracteristic precum și ”metodele” de a se ”descurca” - cerșit,furat,prostituție etc.
Faptele lor infracționale,anti-sociale,anti-decente etc.au dat ”apă la moară” sindicaliștilor, politicienilor de ”extremă” ce cereau și impuneau soluții extreme gen: să scăpăm de cerșetori și de hoți - afară cu românii,ungurii,bulgarii să ne scăpăm de toți etc.
Pe fondul mâncătorilor de lebede, a infractorilor etc. ”estici-balcanici” apar mișcari neo-naziste ce iau amploare exponențial, până astăzi încât se ajunge chiar la  extremism și un adevărat blocaj și reticență față de noi, de ”estici”, de ”balcanici”.
Culmea nazismului postbelic,părerea mea, este atinsă în Austria când Jorg Heider și partidul său de extremă dreaptă, cu declarate intenții național-socialiste (Partidul Libertații - Freiheitliche Partei Österreichs) devine principalul partid de opoziție în țara de origine a lui Adolf Hitler (pentru necunoscători Adolf Hitler era austriac, la fel cu Napoleon Bonaparte era corsican - italian).
Principalele lor puncte de campanie erau strict anti - balcanici, anti- infractori și militau pentru excluderea ”esticilor” din țară.
O dată cu venirea lor la ”guvernare” , au influențat și țara vecină,Germania ce în curând a adoptat o politica internă asemănătoare.
Soluția ”germanică”- decentă de a rezolva flagelul cerșetorilor a fost:
- arestarea și condamnarea pentru vagabondaj și o pedeapsă blândă cu câteva ore de muncă în folosul comunității.
- toleranță minimă,chiar 0% față de infractori + ore de muncă în folosul comunității pe perioada detenției.(au plecat de la premiza enunțată și de mine recent: cuc clocind și țigan muncind nu o să vedeți prea curând)
Neoficial, poliția germană sau austriacă a devenit impasibilă atunci când un cetățenii sau grupuri de tineri neo-nazi ”refulau violent” la adresa esticilor și nu se sesizau sau nu interveneau atunci când un ”estic” era bătut, ne mai contând culoarea pielii (dacă erau albi sau tuciurii) dacă ”esticul” era om decent muncitor etc sau un cerșetor.
În câteva luni s-a făcut curățenie și la propriu și la figurat,au reapărut lebedele în parc, iar rom-ulanii - țiganii au migrat către alte popoare mai ”pașnice”, mai tolerante - Italia, Spania,Anglia,Belgia..ducând după ei modul lor de viață și îmbogățire (fac orice pe bani), iar azi, deoarece și aceste societăți devin la fel ca și Germania și Austria...își mută ”catrafusele” în Nordul Europei.
A mai rămas să NE FACĂ DE CACAO și să și cultive ”cerșetoria,furtul,prostituția etc.”- mafia țigănească ...în țările slave ( Rusia,Cehia,Polonia etc.)
Iar noi suntem ”intoleranți,rasiști,ipocriți” - cei care mai au curajul sa ii DEMAȘTE de fapt cum sunt...
CURÂND...VOR PLĂTI ȘI AICI TOATE ”OALELE SPARTE”!


Romanian Ryder - R.R.

miercuri, 22 februarie 2012

PROTEST - MA MANIFEST - EXIST,LUPT!

M-AM SATURAT CA SA MERG CU CAPUL PLECAT, CA IN TARA MEA - ROMANIA - AM AJUNS UN STRAIN.
M-AM SATURAT SA FIU CU UN TIGAN CONFUNDAT, ATUNCI CAND IES DIN ROMANIA.
M-AM SATURAT SA VAD CUM PE ZI CE TRECE SUNTEM DIN CE IN CE MAI SARACI.
M-AM SATURAT DE OAMENI RESEMNATI DE STAREA DE SINE SI CARE AU INCEPUT SA SE MULTUMEASCA CU PUTIN.
M-AM SATURAT DE MINCIUNILE CLASEI POLITICE SAU ALE ASPIRANTILOR CE VAND DROGUL MINCIUNII PRIN INTERMEDIUL MASS-MEDIEI SI CEL MAI DES AL "TEMBELIZORULUI"
M-AM SATURAT DE OAMENI INGUSTI, LENESI, MINCINOSI, OPORTUNISTI
M-AM SATURAT DE MULTE SI DE MULTI , DAR AM O SPERANTA CA MAINE TU , DA...TU TE VREI TREZI DIN PANZA DE MINCIUNI , NU TE VEI LASA IN CONTINUARE PROSTIT, FURAT, MINTIT,MANIPULAT!
MERITI SI TU SI EU O VIATA MAI BUNA!
NUMAI DACA VREI SA TE RUPI DE A TE COMPLACE, NUMAI DACA IEI ATITUDINE,NUMAI DACA VREI CEVA MAI BUN PENTRU TINE, FAMILIA TA, VIITORUL COPIILOR TAI!

Romanian Ryder - R.R.

https://www.facebook.com/groups/alb.mandru/

Iti cer o parere.
Am aflat ceva de la un prieten si iti cer parerea.
In urma cu ceva timp prietenul (Sergiu Popovici) a acceptat o colaborare intre firma ce o detinea si un ONG reprezentand etnia RRoma, urmand sa integreze in campul muncii, pentru o constructie civila, vreo 200 (doua sute) de barbati tigani de etnie RRoma.
A doua zi erau toti prezenti urma protectia muncii si o proba de cateva zile pentru a se face o selectie cat de cat - care au specializare si pot practica sau care pot fi angajati ca simpli salahori.
Surpriza: a doua zi pentru a da proba de lucru si de a incepe munca efectiv din 200 (inca o data DOUA SUTE) prezenti erau DOAR 3...
Contactati telefonic reprezentatii ONG ului ...n-au avut nici o explicatie.
Desigur cei trei au fost angajati , pentru a suplini restul de muncitori s-au facut angajari din randul "majoritarilor"

Acum revenind:
Ce motivatie ar putea explica aceasta situatie?
Alta decat "rasista" zicala: Cuc clocind si tigan muncind - unde dracu sa vazut?

Romanian Ryder - R.R.
DACII LIBERI (autor anonim)


Din nou, Dacii liberi
Noi n-am avut nevoie
Să luam adeverinţe
Că vieţuim acasă,
... În patrie la noi,
Am fost şi vom rămâne
De-a pururi dacii liberi
Şi iubitori de pace,
Şi vrednici de război.
La Sarmisegetuza,
La focuri, cu Zamolxe,
Şi stelele din ceruri
Din sânge ni se rup.
Nu ne-au învins romanii
Şi-am râs de toţi barbarii
Strigând la ei cu steagul
Făcut din cap de lup.
Această dăm de ştire,
De sub pământul nostru,
Urmaşilor în care
Reinviem acum.
Femeile iubindu-şi
Să nască dacii liberi
Spre răzbunarea noastră
Pe cel din urmă drum.
Numiţi şi ţara noastră
Cu numele ei dacic
Iubiţi pe nou veniţii
După atâţia ani,
Dar veşnic ţineţi minte
Că peste dacii liberi
Au tot călcat invazii
Şi altfel de romani.
Noi am rămas în glie
Şi devenim pădure,
Şi devenim recolte,
Să vă hrănim pe voi,
Şi temelia ţării
S-o întărim cu oase
Şi iubitori de pace,
Şi vrednici de război.
Cu tot ce năzăreşte
Din firea noastră veche,
Dăm Romelor de ştire,
Prin ierburi murmurind,
Că numai oboseală
Ne-a aşezat sub scoarţă,
Dar dacă e nevoie
Ne vom scula oricând