marți, 10 aprilie 2012
Trăim într-o lume nebună
Familia americanului de culoare omorât la Giurgiu de un român de culoare va da în judecată pe motive de.... ”rasism,anti-american (???) etc.” în valoare de....123 MILIOANE DE DOLARI!
Cât de cretini,nebuni și incapabili avem noi azi - politicienii, slugi la ”Înalta Poartă Aliată ” îi vor grăbi, să soluționeze ”problema” mai mult ca sigur vor interveni financiar și îi vor da câteva milioane de dolari să-i închidă gura ( că de...doar nu dau din buzunarul lor - o să dea de la bugetul ală cârpit și sărăcit, deci din buzunarul fiecărui român - al meu, al tău) avem un exemplu grăitor de mușamalizare - cazul lui Teo Peter, omorât de un american ce rapid a fost ”soluționat” și de către autoritățile din România dar și de cele din U.S.A. - ați mai auzit cumva de caz sau de o condamnare a americanului bețiv?- EU SIGUR NU!
Pe de altă parte, cum mama dracului imediat ce li se întâmplă ceva, imediat Negrii Americii urlă ( ca și Rom-ulanii- Țiganii autohtoni) Rasism.Dar în cazul fetelor bătute de cele două CIORI afro-americane, tot bascketbaliste, în Cluj, nimeni din România NU A LUAT O MĂSURĂ împotriva lor?
Și de ce eu în țara mea MEREU să fac pe placul Americanilor sau a țiganilor?
Dacă vrea CIOARA de peste baltă bani de ce nu cere agresorului sau familiei agresorului, adică rom-ulanilor-țiganilor din România ce i-au omorât puradelul? De ce să plătim NOI MAJORITARII pretențiile altora, fondate sau nefondate?
Sau nu îndrăznesc să ceară bani rom-ulanilor că sigur știu că nu o să primească, dar...Statului da, că știu că SIGUR slugile politicienești de azi se vor grăbi să le dea bani?
Apropo, dar cu RUȘINEA CUM RĂMÂNE?Rușinea că un cetățean Român ( că îmi place sau nu agresorul rom-ulan are cetățenie românească) a omorât un Nigger ( un rom-ulan american) și acum pentru acestă crimă suntem denigrați ( IAR?) în Presa Occidentală și, conform obiceiului de a face din țânțar - balenă albastră, suntem descriși în cele mai ”gri” forme - violenți, inculți, necivilizați etc. ( a se vedea cazul Mailat - rom-ulanul atât de mediatizat de către presa din Cizma Italiană - ce a dat apăr la moară presei anti-românești - DEMONIZÂND un întreg popor - al meu, român, pentru ce a făcut un venetic rom-ulan)
Și te întreb, până când VEI MAI PERMITE oricărui ”neterminat” să-și permită ORICE CU TINE?
Romanian Ryder
http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/mama-baschetbalistului-american-ucis-intr-un-club-din-giurgiu-cere-despagubiri-de-123-mil-dolari.html
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu