sâmbătă, 18 februarie 2012


SHARE (DISTRIBUIE) DACĂ EȘTI DE ACORD!

Cum cred eu (R.R.) ca ne am redresa:
Prin confiscarea averilor politicienilor de după 1990, indiferent de culoarea lor politică (toți sunt o apă și un pământ - le pasă numai de ei, nouă ne servesc gogoșele colorate - viz amatorilor de comentarii gratuite - am zis ale TUTUROR POLITICIENILOR - n-am discriminat pe nimeni) și a oricarui individ din societatea românească de azi ce nu poate să și justifice averea - afaceriști de ”carton”,vedete - a tuturor îmbogățiților ”peste noapte”.
Confiscările să aibă loc NUMAI în urma unor anchete juste și corecte - și așa se va afla unde a dispărut industria,flota,banii de la FMI și UE etc.Cred că vom avea bani să ne achităm datoria externă , să nu mai fim la mâna FMI-ului, a NIMĂNUI și ne ar rămâne suficiente fonduri să repunem pe picioare economia,agricultura,infrastructura națională bazându-ne pe principiul eficienței și al responsabilității, iar pensiile, sănătatea, serviciile de urgență etc. nu ar mai fi NICIODATĂ o problemă ...nerezolvată (R.R.)


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu